fotel biurowy

Jaki powinien być idealny fotel biurowy?

 

Fotele są bardzo ważnym elementem w każdym biurze. To na nich pracownicy spędzają większość dnia, pracując przy komputerach czy wykonując inne służbowe obowiązki. Nieodpowiedni fotel może spowodować nadmierne zmęczenie, napięcie w karku, bóle pleców i w konsekwencji doprowadzić do rozwoju różnych wad postawy. Biuro, które dba o zdrowie swoich pracowników, powinno być wyposażone w profesjonalne krzesła oraz fotele stworzone z myślą o wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej. Do wyboru mamy wiele modeli, ale w tym wpisie zajmiemy się zaletami foteli wykonanych z siatki.


Jaki powinien być idealny fotel biurowy?


Taki fotel musi być przede wszystkim wygodny, aby można w nim było wysiedzieć kilka godzin nie narzekając na żadne bóle albo spięcia mięśni. Ma zapewniać pracownikowi najwyższy poziom komfortu, aby mógł skupić się całkowicie na zadaniach związanych z jego pracą. Powinien być ergonomiczny, czyli taki, żeby praca na nim odbywała się możliwie najbardziej efektywnie, a jednocześnie nie obciążała naszego organizmu. W biurze spędzamy wiele godzin w pozycji siedzącej, dlatego fotel powinien zapewniać utrzymanie odpowiedniej pozycji w dużej mierze odciążającej kręgosłup. Dobrze jest, jeśli fotel biurowy ma specjalnie wyprofilowane oparcie dające plecom optymalne podparcie.


Fotel siatkowy – czym się charakteryzuje?


Fotel biurowy może być pokryty różnymi materiałami – skórą, tkaniną albo siatką. To ostatnie obicie ma wiele zalet:


• Ułatwia cyrkulację powietrza
• Oparcie z naprężonej siatki jest wygodne i funkcjonalne
• Siatka jest bardzo wytrzymała
• Z łatwością dopasowuje się do kształtów ciała
• Fotele siatkowe są stosunkowo tanie


Biurowe fotele siatkowe mają oparcie wykonane z siatki, która jest rozpięta na solidnym stelażu z tworzywa sztucznego albo stali oraz wygodne siedziska z mięsistej pianki tapicerowanej miękką skórą lub tkaniną. Siedząc w fotelu siatkowym, mamy zapewniony maksymalny komfort pracy. Nasze plecy są idealnie wspierane i mają zapewniony swobodny przepływ powietrza, a siedzisko pozwala wygodnie się rozsiąść i skupić na pracy.