hokery barowe

Hokery barowe w domu - czy to dobry pomysł?

Hokery, czyli charakterystyczne podwyższone stołki, do tej pory występowały niemal wyłącznie w restauracjach i barach. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Do zastosowania ich we wnętrzach mieszkalnych zachęca przede wszystkim oryginalny wygląd. Oprócz tego są dość kompaktowe i nie zajmują wiele miejsca. Jakimi innymi zaletami wyróżniają się hokery barowe do kuchni? Dowiesz się tego, czytając nasz artykuł.

Szeroki wybór stołków barowych

Producenci coraz częściej wprowadzają do swoich ofert stołki barowe, a klienci bardzo chętnie je wybierają. To wszystko sprawia, że wybór jest obecnie bardzo urozmaicony. Stołki barowe występują w najróżniejszych kształtach i kolorach. Są to zarówno proste, podwyższone taborety, jak i wygodne, wysokie krzesła z solidnymi oparciem i podłokietnikami. Spory wybór jest również w zakresie materiałów, z jakich wykonano hokery. To wszystko sprawia, że z powodzeniem możemy wybrać wygodny hoker, który będzie idealnie dopasowany do stylistyki mieszkania. Co ciekawe, hokery barowe doskonale prezentują się nie tylko w nowoczesnych aranżacjach, ale i klasycznych.

Dobór hokera barowego do kuchni

Wygląd hokera barowego to tylko jeden z aspektów, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów. Równie ważna jest funkcjonalność krzesła i komfort jego użytkowania. Wielu osobom wydaje się, że podwyższone stołki są wyjątkowo niewygodne. Nie do końca jest to prawda. Obecnie producenci zabiegają o to, aby hokery do użytku domowego gwarantowały wygodę każdemu użytkownikowi, bez względu na wzrost. Co więcej, wysokości podwyższonych stołków są różne, dlatego można je dobierać adekwatnie do własnych preferencji. Zawsze należy kierować się również wysokością blatów, wyspy kuchennej lub lady barowej.

Hokery zapewniają też szereg dodatkowych możliwości. Występują z oparciem lub bez. W zależności od rodzaju podstawy siedzisko może być obrotowe lub wyposażone w opcję regulacji wysokości.

Hokery barowe w mieszkaniu mogą okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem. Warto jednak wybrać taki model, który w pełni będzie odpowiadać potrzebom i preferencjom użytkowników.