fotel biurowy

Najważniejsze cechy solidnego fotela biurowego

Bardzo wiele osób spędza przynajmniej osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej. Nie jest to pozycja, która sprzyja zdrowiu i samopoczuciu człowieka. Bardzo wiele poważnych dolegliwości kręgosłupa oraz chorób ma związek właśnie z wielogodzinnym siedzenie przy biurku. Zapewne każdy z nas doskonale zdaje sobie z tego sprawę, jednak przecież nie zmienimy zawodu, tylko dlatego, że większość swoich obowiązków wykonujemy, siedząc. Co zatem możemy zrobić, aby zminimalizować negatywne skutki przyjmowanej w pracy pozycji? Proponujemy zacząć od zmiany fotela biurowego!

Odpowiedni fotel biurowy powinien być wykonany z myślą o budowie ciała człowieka. Musi współgrać z kształtami użytkownika, a także dostosowywać się do jego ruchów. Za sprawą różnorodnych funkcji regulacji można z łatwością dostosowywać go do sylwetki osoby siedzącej. Jakie jeszcze cechy powinien posiadać dobry fotel biurowy? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

 

Czym charakteryzuje się wygodny i ergonomiczny fotel biurowy?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych krzeseł i foteli biurowych, jednak w praktyce niewiele z nich nie spełnia podstawowe zasady ergonomii. Nawet stosunkowo drogie fotele często okazują niezbyt wygodne i co najgorsze mogą prowadzić do przeciążeń i bólu kręgosłupa. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajdziesz meble biurowe tworzone z myślą o zdrowiu, dobrym samopoczuciu i komforcie użytkowników.

Dobry fotel biurowy można poznać na pierwszy rzut oka, chociaż oczywiście trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę. Pierwszą kwestią powinno być wyprofilowane oparcie, które zapewnia prawidłowe podparcie dla odcinka lędźwiowego pleców (dolna część). To właśnie ten odcinek jest najbardziej obciążony podczas pracy w pozycji siedzącej. Plecy muszą być podparte na maksymalnie największej powierzchni, dzięki czemu kręgosłup będzie mniej narażony na zmęczenie oraz ewentualne urazy. Szczególnie polecane są fotele zakończone zagłówkiem.

Bardzo ważne jest również siedzisko. Powinno być zaokrąglone z przodu, by nie powodować ucisku naczyń krwionośnych podczas siedzenia. Nie może też być nazbyt głębokie i duże, ponieważ wówczas automatycznie przyjmiemy nienaturalną pozycję podczas siedzenia. Wystarczy, aby pobierało ok. ⅔ długości ud.

Nowoczesne fotele biurowe dostępne w naszej ofercie zapewniają wiele różnych możliwości regulacji, z których jak najbardziej warto korzystać, dostosowując ustawienia mebla do własnych potrzeb. Mechanizmy regulacji są bardzo proste w obsłudze, więc bez problemu dostosujemy m.in. kąt pochylenia oparcia, głębokość siedziska czy wysokość oparcia.