fotel z zagłówkiem

4 zalety foteli z zagłówkiem

Fotel biurowy powinien być nie tylko wygodny, ale przede wszystkim spełniać wszystkie zasady ergonomii i sprzyjać prawidłowej postawie podczas siedzenia. Pozycja siedząca nie jest dla nas najkorzystniejsza, szczególnie jeśli spędzamy w niej wiele godzin każdego dnia. Nieodpowiednio dobrany fotel może powodować bardzo poważne problemy z kręgosłupem, negatywnie wpływa też na nasze samopoczucie. Dlatego też należy dobierać go adekwatnie do rozmiarów sylwetki, zwracając przy tym uwagę na szereg dodatkowych elementów wyposażenia, które polepszają komfort siedzenia i codziennej pracy. Zaliczamy do nich przede wszystkim zagłówki.

W tym artykule przedstawimy najważniejsze zalety foteli biurowych z zagłówkiem.

4 powody, dla których powinieneś wybrać fotel z zagłówkiem

  1. Zagłówek sprzyja w zachowaniu prawidłowej postawy ciała. W fotelach, których oparcie jest zbyt niskie, użytkownicy bardzo często pochylają ciało do przodu. Nie mając solidnego podparcia, robimy to niemal automatycznie. To powoduje, że zwyczajnie się garbimy. Okazuje się, że na fotelach z zagłówkiem znacznie chętniej opieramy plecy, a także głowę, przez co zachowujemy w miarę wyprostowaną sylwetkę.
  2. Fotele z zagłówkiem są również bardzo wygodne dla użytkowników. Chociaż nie jest to konieczny element fotela biurowego, to jednak przyczynia się do komfortu siedzenia. Warto przy tym wybierać fotele z regulowanymi zagłówkami (kąt, góra-dół), dzięki czemu idealnie dostosujemy ich ustawienie do indywidualnych potrzeb.
  3. Zagłówek sprzyja również odpoczynkowi od pracy. Pozwala na chwile odprężenia podczas całego dnia siedzenia przed biurkiem poprzez rozluźnienie i odciążenie mięśni szyi, które są niemal cały czas napięte w trakcie pracy.
  4. Zagłówek stanowi dodatkowe podparcie dla kręgosłupa. Oczywiście w tym przypadku dużo zależy od samej konstrukcji fotela, gdyż sam zagłówek nie będzie w stanie zapewnić nam optymalnej pozycji podczas siedzenia. Jeśli jednak wybierzemy dobrej jakości fotel spełniający wszystkie zasady ergonomii, zamontowany w nim zagłówek będzie podpierać głowę na odcinku szyjnym. Po prawidłowym ustawieniu zagłówka będziemy mieć wrażenie pełnego podparcia dla kręgosłupa.