Mechanizm Tilt w fotelach. Co to takiego?

Wielu z nas spędza bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej. Wielogodzinna praca przed komputerem wymaga tego, by miejsce pracy było wygodne i bezpieczne dla kręgosłupa. Właśnie dlatego producenci foteli biurowych proponują coraz to nowsze rozwiązania, które poprawiają komfort ich użytkowania. Mowa tutaj na przykład o regulacji zagłówka czy podłokietników. Coraz większą popularnością cieszy się również mechanizm TILT. Na czym polega jego zastosowanie i w jaki sposób wpływa na komfort pracy?

Działanie mechanizmu TILT

Mechanizm TILT jest funkcją, którą powinien posiadać każdy dobrej jakości fotel wykorzystywany w biurze czy do pracy w domu. Dzięki niemu użytkownik może się odchylić i przyjąć wybraną przez siebie wygodną pozycję, a następnie zablokować oparcie podczas wielogodzinnej nieprzerwanej pracy przy komputerze taki mechanizm zapewni nie tylko wygodę, ale również pozwoli przyjąć pozycję, która będzie korzystna dla kręgosłupa. Taką wygodę docenią z pewnością również gracze, ponieważ przy wykonywanych przez nich dynamicznych ruchach, odpowiednia pozycja bywa niezbędna.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając fotel?

Podczas wyboru foteli biurowych młodzieżowych do nauki lub dla gamerów mechanizm TILT jest niezwykle ważny, ponieważ gwarantuje wiele możliwości konfiguracji. Jednak ważny jest również odpowiedni dobór innych parametrów. Mowa tutaj na przykład o dopasowaniu fotela do wzrostu i postury osoby, która będzie go użytkowała. Właśnie dlatego kluczowy może się okazać udźwig fotela oraz szerokość jego siedziska. Nie każdy wie, że oparcie powinno opierać plecy co najmniej do wysokości łopatek, przy czym najlepiej, by sięgało jeszcze wyżej. Wiele osób docenia również wypukły element, który wspiera plecy u dołu.

Odpowiednio dobrany fotel jest gwarancją prawidłowej, prostej postawy kręgosłupa. Zapewnia też naturalny ruch miednicy i mniejsze obciążenie krążków międzykręgowych. Dzięki niemu kość krzyżowa nie będzie uciskana, w mięśnie brzucha i pleców zostaną wzmocnione. Dbając o zdrowie i komfort pracy naszych Klientów, dostarczamy produkty, które są ergonomiczne, nowoczesne i funkcjonalne. W Sitplus znajdziecie Państwo optymalne rozwiązania nie tylko do biur czy gabinetów, ale również do domów. Fotele biurowe, krzesła czy hokery, które oferujemy, gwarantują nie tylko komfort użytkowania, ale również nowoczesny design, który doskonale uzupełni każde wnętrze. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.