Jak dobrać fotele do sali konferencyjnej?

Sala konferencyjna jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem biura. Tu odbywają się nie tylko spotkania wewnętrzne, ale również zapraszani są ważni goście. Powinniśmy więc zadbać o to, by wnętrze było zadbane i eleganckie, nie zapominając przy tym o funkcjonalności wszystkich mebli biurowych. Wybór foteli powinien być podyktowany potrzebą zapewnienia jak największego komfortu uczestnikom spotkań, a także koniecznością dostosowania foteli do wielkości i wystroju pomieszczenia.  

Spotkania w sali konferencyjnej trwają często wiele godzin, warto więc wyposażyć je w wygodne fotele biurowe ergonomiczne z podłokietnikami i zagłówkiem, które mają możliwość regulacji siedziska i oparcia. Zapewnią one wygodę osobom odbywającym długie spotkania wymagające skupienia. Pozwolą na zmianę pozycji i dzięki temu odciążenie pleców i karku, które często dokuczają po wielu godzinach spędzonych w pozycji siedzącej. Jeśli sala konferencyjna jest niewielka, a organizujemy w niej spotkania dla wielu osób, lepiej sprawdzą się krzesła biurowe, które zajmują mało miejsca. 

Jaki model foteli biurowych wybrać? 

Im więcej funkcji będą mieć fotele, tym większą wygodę zapewnią one uczestnikom spotkań.  Pamiętajmy także, by styl i kolor mebli pasował do wnętrza sali. Ponadczasowa czerń jest bardzo elegancka i pasuje do większości pomieszczeń. Możemy jednak wybrać inne kolory tapicerek, na przykład zielony lub biały, o ile takie kolory będą współgrać z barwami występującymi w wystroju wnętrz biura. Ciekawym pomysłem jest wybór kolorów foteli lub krzeseł korespondujący z odcieniami występującymi w logo firmy. Mogą one wzmocnić rozpoznawalność marki, stając się elementem kampanii wizerunkowej.  
Kupując fotele i krzesła biurowe, dowiedzmy się, jak dbać o ich czystość. Utrzymanie higieny jest szczególnie ważne w miejscach, w których przebywa dużo osób, a mycie mebli powinno być proste i nie zajmować dużo czasu. Wybierzmy takie fotele, które będzie łatwo przetrzeć między kolejnymi spotkaniami. Warto także wyposażyć salę konferencyjną w większą liczbę foteli niż potrzebujemy w danym momencie. Jeśli na kolejne spotkanie zaprosimy więcej osób niż zwykle, nie będzie dobrze wyglądało dostawienie plastikowych krzeseł dla kilku gości. Dodatkowe fotele możemy trzymać w innym pomieszczeniu lub wyposażyć całe biuro w ten sam rodzaj foteli. Unikniemy w ten sposób wielu niezręcznych sytuacji.