Czy fotele z siatką są wygodne?

Zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu komfortu to jeden z najważniejszych czynników, jakie należy brać pod uwagę przy decydowaniu się na zakup nowych mebli. W przypadku tych, z których korzystamy przez wiele godzin dziennie, będzie to szczególnie istotne. Wybór fotela biurowego powinien uwzględniać dużą liczbę jego cech, szczególną uwagę warto jednak zwrócić na rodzaj zastosowanej tapicerki. Coraz częściej jest ona wykonana z siateczki mesh. Przekonajmy się, w jaki sposób wpływa ona na ergonomię, estetykę oraz wygodę użytkownika.

Co jest najważniejsze przy wyborze fotela biurowego?

Fotele biurowe powinny spełniać najistotniejsze kryteria, związane z ergonomią, wyglądem oraz komfortem. Liczyć się będzie możliwość jak najlepszego dopasowania ustawień fotela do ciała – w zależności od konstrukcji może to być wysokość siedziska i oparcia, pochylenie oparcia lub całego fotela, podnoszenie i opuszczanie podłokietników, a także takie funkcje jak zmiana wyoblenia oparcia, regulacja jego długości czy zmiana kąta, pod jakim są ustawione podłokietniki. Równie ważna będzie dobra cyrkulacja powietrza, elastyczność siedziska i oparcia oraz to, jak prezentują się wszystkie części fotela.

Co daje stosowanie siatki mesh?

Stosowanie w fotelach biurowych siatki mesh jako materiału obiciowego ma wpływ na wszystkie jego najważniejsze cechy użytkowe oraz wygodę i wygląd. Siatka prezentuje się bardzo nowocześnie i znakomicie pasuje do wszystkich pomieszczeń biurowych, niezależnie od stylu, w jakim je urządzono. Gwarantuje dobrą przewiewność, dzięki czemu mimo utrzymywania wygodnej i zdrowej pozycji z plecami przylegającymi do oparcia na całej jego długości korzystający z fotela nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Użycie siateczki sprawia także że fotel jest lżejszy i mniej rozbudowany, ponieważ z uwagi na elastyczność siatki nie ma potrzeby stosowania pianek czy gąbek, bo oparcie było wystarczająco miękkie. Siateczka sprawia także, że oparcie może być łatwo regulowane na wiele sposobów, np. przez zmianę podparcia na odcinku lędźwiowym.