Czy tapicerowane fotele biurowe nie są podatne na ścieranie?

Fotele biurowe powinien mieć regulacje siedziska i podłokietników, daje to możliwość ustawienia go w pozycji odpowiadającej jego użytkownikowi. Modele na kółkach umożliwiają łatwiejsze poruszanie się.

Trwałość foteli biurowych

Fotele biurowe powinny być odporne na ścieranie i światło. Korzystając z nich przez wiele godzin, powoduje, że szybko się mogą zużyć, dlatego tak ważna jest ich wytrzymałość. Bardzo eleganckie są fotele tapicerowane, które pokryte są skórą, ta sprawia, że są funkcjonalne, a jednocześnie nadają komfort wnętrzu. Do wyboru mamy ekologiczną i naturalną. Wybierając skórę naturalną, musimy liczyć się z wyższymi kosztami zakupu. Jednak przy stosowaniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych zarówno jedna, jak i druga posłuży nam na lata. Wysokiej jakości fotele biurowe oferuje firma Sitplus, specjalizująca się w produkcji krzeseł obrotowych oraz stacjonarnych. Doświadczony zespół wie, że wygodny fotel biurowy to komfort pracy i zadowolenie użytkownika.

Rodzaje tkanin na fotele

Fotele biurowe tapicerowane mogą być pokryte różnymi tkaninami. Wszystko uzależnione jest jednak od gustów użytkownika. Do pokrycia krzeseł biurowych wykorzystywane są przede wszystkim materiały naturalne, jednak tańszy i łatwiejszy w utrzymaniu czystości jest poliester. Materiał ten jest odporny na ścieranie oraz nie płowieje na słońcu. Najczęściej producenci starają się umieszczać informacje dotyczące czyszczenia na produkcie. Takie meble wystarczy regularnie odkurzać a w razie potrzeby przetrzeć na mokro. Poliester lub mikrofibra są tkaninami bardzo wytrzymałymi, dlatego też często stosuje się je w meblach biurowych, aby służyły przez dłuższy czas.  Aktualnie niezwykle popularne są fotele pokryte siatką. Stosuje się ją głównie na oparcia, niemniej jednak zdarza się również pokrywać siedziska. W przypadku tych krzeseł użytkownicy chwalą je sobie zwłaszcza w porze letniej, ponieważ przepuszczają więcej powietrza.